دانلود نرم افزار و آموزش در JDW

دانلود بهترین و جدیدترین نرم افزارها و آموزش و اخبار جدید و سخت افزار و برنامه نویسی و موبایل

بدست آوردن شماره سریال قانونی ویندوز ویستا تنها در 2 دقیقه

شخصی با نام مستعار "Snooza" از اعضای انجمن سایت Keznews موفق شده است با استفاده از یک روش اختصاصی در مدت زمان اندکی شماره سریال ویندوز ویستا را یافته و سپس ویندوز خود را کاملآ قانونی و فعال (Active) نماید.

روش مورد استفاده توسط "Snooza" در حقیقت چیزی نیست بجز یک شیوه قدیمی قفل شکستن یعنی حمله Brute Force. در این نوع حمله نرم افزار بصورت تصادفی شروع به ایجاد و تست شماره سریال های مختلف می نماید و پس از یافت شدن، آنرا در اختیار کاربر می گذارد. پس از آن کاربر این شماره سریال را در ویندوز خود تعریف می کند و بدین ترتیب ویندوز ویستا فعال می شود.

در این روش که شامل 8 دستورالعمل آسان است بسته به سرعت سیستم کاربر، یافتن شماره سریال می تواند از 2 دقیقه تا 2 روز به طول انجامد.

گفته می شود تمامی اعضای این انجمن که روش مذکور را آزمایش کرده اند موفق به یافتن حداقل یک شماره سریال اصلی مربوط به ویندوز ویستا شده اند.

این امر می تواند آغاز یک دردسر جدی برای مایکروسافت باشد، نه از این بابت که میزان فروش ویندوز ویستا کاهش خواهد یافت بلکه از این نظر که مشتریانی که با صرف هزینه بسیار بالا ویندوز ویستا را خریده اند اکنون ممکن است بدلیل پخش شدن شماره سریالهایشان اشتباهآ از طرف مایکروسافت با تحریم هایی روبرو شوند.

می توان پیش بینی کرد که برای "دزدان نرم افزار" صرف مدت زمان چند ساعت جهت یافتن یک شماره سریال اصلی از ویندوز ویستا بسیار آسانتر از خرید یک بسته ویندوز ویستا قانونی خواهد بود.

نویسنده این ترفند در سایت Keznews در مطلبی نوشته است: "تحت هیچ شرایطی کسی حق خرید و فروش این شماره سریال های کشف شده را ندارد. من از دزدی و سرقت نرم افزاری حمایت نمی کنم و این برای من تنها یک تجربه بود تا کدهای vbscript را که نوشته ام آزمایش کنم. این تنها یک تجربه برای سرگرمی بود و همه چیز کاملآ اتفاقی پیش آمد! من اکیدآ به همه شما پیشنهاد می کنم که ویندوز ویستا را بصورت قانونی خریداری کنید و یک کاربر واقعی ویندوز باشید."

با این وجود نوشته های بالا دلیل نشده اند که او برنامه نوشته شده اش را با دیگران جهت دانلود به اشتراک نگذارد.
+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم اسفند ۱۳۸۵ساعت 1:8  توسط جعفر قنبری شوهانی  |